بوسیدن روسیه سوریه تروریستی تروریست ها

بوسیدن: روسیه سوریه تروریستی تروریست ها گروههای تروریستی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی همه احمدی‌نژاد نیستند یکباره به آب بزنند ، جهانگیری/ سرلیست اصلاح‌طلبان در انتخابات 98؟ , شیرزاد

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن اشاره به نقش موثر اسحاق جهانگیری در دولت گفت: این‌که ایشان یکی، دو سال مانده به آخر دولت کناره‌گیری کند به جریان اصلاحات ضر

همه احمدی‌نژاد نیستند یکباره به آب بزنند ، جهانگیری/ سرلیست اصلاح‌طلبان در انتخابات 98؟ , شیرزاد

جهانگیری؛سرلیست اصلاح طلبان در انتخابات 98؟ / شیرزاد: همه احمدی نژاد نیستند یکباره به آب بزنند

عبارات مهم : سیاسی

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن اشاره به نقش موثر اسحاق جهانگیری در دولت گفت: این که ایشان یکی، دو سال مانده به آخر دولت کناره گیری کند به جریان اصلاحات ضربه می زند.نامه نیوز نوشت: احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن اشاره به نقش موثر اسحاق جهانگیری در دولت گفت: این که ایشان یکی، دو سال مانده به آخر دولت کناره گیری کند به جریان اصلاحات ضربه می زند.

به گزارش نامه نیوز؛ احمد شیرزاد گفت: احتمال سرلیستی آقای جهانگیری در انتخابات 98 موضوعی نیست که آن را غیر ممکن بدانیم ولی من شخصا فکر می کنم احتمالش ضعیف هست. یکی از دلایل این است که آقای جهانگیری گزینه اصلاح طلبان در مباحث جدی تر مثل ریاست جمهوری است.

همه احمدی‌نژاد نیستند یکباره به آب بزنند ، جهانگیری/ سرلیست اصلاح‌طلبان در انتخابات 98؟ , شیرزاد

اهم بیانات شیرزاد به شرح زیر است:

*احتمالا آقای جهانگیری دلشان نمی خواهد که در درون جبهه اصلاحات به مسابقه با آقای عارف برخیزند، مگر این که خود آقای عارف ترجیح دهند جایشان را به دیگری دهند.

*نقش آقای جهانگیری در دولت بسیار مهم است هست. من فکر می کنم این که ایشان یکی، دو سال مانده به آخر دولت ،کناره گیری کنند به جریان اصلاحات ضربه می زند. به هر حال دولت حداقل جایی در درون حاکمیت است که اصلاح طلبان می توانند در آن حضور داشته باشند. مجموعا فکر می کنم که به نفع ما نیست آقای جهانگیری در شرایط فعلی از موقعیتی که دارند کناره گیری کنند.

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن اشاره به نقش موثر اسحاق جهانگیری در دولت گفت: این‌که ایشان یکی، دو سال مانده به آخر دولت کناره‌گیری کند به جریان اصلاحات ضر

* حرف های آقای جهانگیری بعد از ناآرامی ها اخیر در رسانه ها پخش شد، گفته بودند کسانی که این غائله را به پا کردند، دودش به چشم خودشان خواهد رفت. این یکی از هوشمندانه ترین حضورهای آقای جهانگیری بود و در تحولات بعدی به صورت فوق العاده موثر واقع شد. آن طور که از پشت پرده این جریانات و نحوه مهار و کنترل آن برمی آید، نشان می دهد که آن اظهارنظر آقای جهانگیری چقدر به موقع و سنجیده بود. همین امر ایشان را به یک سیاستمدار موقعیت شناس و توصیه سنج تبدیل می کند که فکر می کنم نقششان در دولت موثر است.

*مگر می شود مطمئن بود که شورای نگهبان سر بزنگاه یکی از کاندیداهای اصلاح طلبان را از لیست کنار نمی گذارد؟ چه کسی می تواند تضمین بدهد؟ آقای هاشمی که یل انقلاب بودند، در یک مقطعی رد صلاحیت شدند. روی هیچ تصمیمی که یک طرف آن به شورای نگهبان گره می خورد، نمی توان حساب کرد.. حالا دو سال مانده به آخر دوره دولت، ایشان آن موضع را ترک کنند تا به عنوان نمونه سرلیست اصلاح طلبان قرار بگیرد. همینجا می توانند بازی اصلاح طلبان را به هم بریزند. ما باید به هر شکلی، در هر زمین و تحت هر شرایطی بازی خود مان را انجام دهیم و اجازه ندهیم بازی ما را به هم بزنند. مجموعا فکر می کنم حضور آقای جهانگیری در همین موقعیت فعلی مفیدتر هست؛ شاید آقای خاتمی هم همینطور فکر کنند و به همین خاطر توصیه کنند که جهانگیری در دولت بماند. مطمئنم که خود آقای جهانگیری هم بدون مشورت با دوستان و صاحبنظران، اقدام نخواهند کرد.

*التبه ما نمی توانیم مطمئن باشیم که آقای جهانگیری حتما کاندیدا خواهد بود یا نه. فارغ از این عنوان من آینده نگری می کنم که آقای لاریجانی ترجیح بدهد در همین موقیعت فعلی خود بماند؛ حتی در ادوار بعدی. به اضافه اینکه معمولا دوستان اصولگرا به منابع نظرسنجی نیز دسترسی دارند و اغلب در تصمیم گیری هایشان از این منابع استفاده می کنند.

همه احمدی‌نژاد نیستند یکباره به آب بزنند ، جهانگیری/ سرلیست اصلاح‌طلبان در انتخابات 98؟ , شیرزاد

متاسفانه ما از این ابزار محروم هستیم ولی دوستان بالاخره یک نظرسنجی هایی انجام می دهند و با اتکا به آن تصمیم می گیرند. از طرفی فضای سیاسی کشور خیلی مشخص نیست. یک وقت می بینید به عنوان نمونه یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری، نظرسنجی ها علامت منفی می دهد. آقای لاریجانی هم آدمی نیست که اهل قمار باشد؛ خیلی عاقل و باتدبیر هست. بنابراین فکر می کنم این محاسبات را خواهد کرد . او میخواهد در صحنه سیاسی کشور بماند و موثر باشد به همین خاطر ارزیابی می کند که چه راه تضمین شده است تری جهت ادامه حضورش در وجود دارد. البته ممکن است که کاندیدا شود، ما از اراده ایشان مطلع نیستم.

*همه رجال سیاسی اصولگرای و اصلاح طلب با اندیشه و ارزیابی شرایط در هر انتخاباتی تصمیم گیری می کنند و نمی توان از حالا حکم صادر کرد. همه احمدی نژاد نیستند که یکباره به آب بزنند. او از این روش نتیجه گرفت ولی دیگران این کار را نمی کنند. حالا چه آقای جهانگیری باشد، چه آقای لاریجانی باشد، چه آقای عارف باشد. یک حساب و کتاب هایی می کنند و بعد وارد میدان می شوند. آنطور که به نظر می رسد آقای جهانگیری تا آخر دوره در دولت خواهد ماند. مسابقه های انتخاباتی نیز معمولا حدود یک سال مانده به آخر دوره ریاست جمهوری شروع می شود، اشخاص متفاوت از اصولگرایان و اصلاح طلبان مطرح و معلوم می شود بالاخره چه کسی در صحنه می ماند.

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن اشاره به نقش موثر اسحاق جهانگیری در دولت گفت: این‌که ایشان یکی، دو سال مانده به آخر دولت کناره‌گیری کند به جریان اصلاحات ضر

*من فکر می کنم آقای عارف در مجلس خیلی نقش مثبتی داشته و خواهد داشت. ولی اگر از او توقع نقش فراتر آن چیزی که می توانند انجام دهند و به اصطلاح در توانایی های سیاسی ارزش است, داشته باشیم بعدا از ایشان طلبکار می شویم. من آقای عارف را خیلی سال است که می شناسم، همکار دانشگاهی بنده هستند و فوق العاده هم برایشان احترام قائل هستم و دوستشان دارم، ولی فکر می کنم نمی شود ایشان را به عنوان لیدر یک فراکسیون خیلی کارآمد و پرتب و تاب مجلس تصور کرد. او به عنوان یک شخصیت وزین، اثرگذار و متعادل کننده، نقش مثبتی دارد و اگر در نقش خودش از ایشان توقع داشته باشیم ، قطعا موثر هست.

*این توصیه را هم بگویم که واقعا در فضای رسانه ای و فضای مجازی، نسبت به آقای عارف ظلم شده است هست. به مجلس نگاه کنید، به هر حال دیگر آن مجلس گذشته نیست. با سه مجلس گذشته تفاوت دارد. این به برکت وجود همین دوستان هست. این طور نیست که یک آقای صادقی باشد و یک مجلس دهم. دوستان دیگر هم هستند، باید جهت ارزش احترام قائل بود. این ها همه نقش دارند، به خصوص شخص آقای عارف.

همه احمدی‌نژاد نیستند یکباره به آب بزنند ، جهانگیری/ سرلیست اصلاح‌طلبان در انتخابات 98؟ , شیرزاد

* مجلس ششم به عنوان یکی از کارآمدترین مجلس ها علاوه بر اشخاص مطرح مثل مردها نبوی، میردامادی یا آقا رضا خاتمی؛ از نیروهای کارمدی در فراکسیون بهرمند بود که متاسفانه هنوز هم اسمی از آن ها نیست. باید جهت مجلس آتی افرادی را بفرستیم که فعال باشند، روی صندلی خودشان میخکوب نباشند و در راهروها لابی کنند. اگر بتوانیم چنین صورت هایی داشته باشیم، قطعا مجلس آینده می تواند مجلس مهم تری باشد.

*شورای نگهبان اگر فیلترش را یک مقداری آزادتر کند، پتانسیل ملی ایرانیان خودش را نشان می دهد. طبیعی است که ما با سابقه کار مجلسی و دموکراسی پارلمانی در کشور عزیزمان ایران به پای فرانسه یا آلمان نرسیم ولی حداقل می دانیم که محدودیت هایمان محدودیت توان ملی در تربیت رجال سیاسی هست. این مهم ترین مسئله ای است که باید در انتخابات بعدی به آن توجه کرد. این که به عنوان نمونه عارف گرداننده فراکسیون باشد یا جهانگیری یا دیگری واقعا مسئله بسیار کوچک تری است.

واژه های کلیدی: سیاسی | جهانگیری | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz